Prepress
Pliki przesyłane do druku offsetowego są dokładanie sprawdzane przy pomocy programu PitStop Proffesional. Jest plug-in do Adobe Acrobat w wersji Professional lub Standard. Wbudowany "silnik preflight'u" sprawdza wszystkie aspekty PDF-a, aby wykryć: brakujące fonty, niewłaściwe przestrzenie kolorystyczne, zbędne kolory, obiekty graficzne nie posiadające obszaru na spad (bleed) oraz wiele innych. Za pośrednictwem raportowania można w szybki sposób pozyskać listę wszystkich problemów jakie zaistniały w danym pliku PDF, lub też poprzez użycie narzędzia "Navigator" można dotrzeć do każdego błędu z osobna. Z poziomu narzędzia "Navigator" możliwe są również korekty pliku PDF. Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko wydrukowania błędnie przygotowanych prac.
Pliki, które przejdą pozytywnie etap weryfikacji zostają przygotowane pod offset druk. Następuje wykonanie plików postscriptowych oraz bezpośrednio z nich naświetlenie blach drukarskich metodą CTP.
Na tym etapie rozpoczyna się również zarządzanie barwą wykonywanych wydruków. Do wszystkich zaawansowanych kolorystycznie prac wykonywany jest proof cyfrowy na drukarce Epson Stylus Pro 4800. Dzięki temu kolorystyka wykonywanych prac jest zgodna z normami obowiązującymi dla druku offsetowego.
Press - druk offsetowy
Technologia druku offsetowego pozwala na wykonywanie wysokiej jakości wydruków na papierze o gramaturze 80-350g/m2. Offset polega na przeniesieniu obrazu z płaskiej formy drukowej na podłoże drukowe (papier) za pośrednictwem cylindra pośredniego pokrytego obciągiem. Druk odbywa się przy użyciu farb wysokopigmentowych głównie z palety kolorów CMYK (Cyjan, Magenta, Yellow, Black). Istnieje również możliwość drukowana farbami z palety Pantone. Do druku wykorzystywane są wysokiej jakości maszyny offsetowe m.in. KBA Rapida.
Postpress
Większość wydruków przekazujemy Klientom w formie gotowego produktu. W tym celu konieczna jest odpowiednia obróbka introligatorska oraz uszlachetnienie druku offsetowego.
Introligatornia:
- cięcie do formatu
- bigowanie (wykonane są specjalne wgniecenia w miejscach składania co zmniejsza ryzyko pękania papieru na załamaniu występujące szczególnie przy ciemnych aplach kolorystycznych)
- falcowanie (składanie maszynowe)
- składanie ręczne
- sztancowanie (wycinanie produktu o nietypowym kształcie np teczki)
- perforacja
- dziurkowanie
- listwowanie (plakaty i kalendarze)
- szycie (broszury, foldery)
- klejenie (notesy)
- spiralowanie (nietypowe foldery, kalendarze)
Uszlachetnianie druku:
- foliowanie (mat, błysk, Softtouch)
- lakierowanie UV (całościowo, punktowo - wybiórczo)
- tłoczenie
- Hot stamping (złocenie)